Senior Network Administrator

praca it: etat dla Gemius SA / Warszawa

Tagi: Linux LAN WLAN FreeBSD

Zadania przyszłego pracownika:

-przygotowywanie nowych serwerów (Linux/FreeBSD),
-administracja istniejącymi usługami, urządzeniami oraz serwerami,
-konfiguracja aktywnych urządzeń sieciowych (switche, routery, firewall’e),
-uruchamianie nowych usług i utrzymywanie działających,
-zarządzanie serwerami usług (DNS, SSH, VPN, DHCP, MySQL),
-raportowanie do przełożonego.

Oczekiwania wobec kandydatów:

-min. dwuletnie doświadczenie w administracji produkcyjnymi serwerami opartymi o system Linux Debian/Ubuntu,
-doświadczenie w utrzymywaniu sieci, w której skład wchodziło min. kilkadziesiąt serwerów,
-znajomość zagadnień sieci LAN/WAN,
-znajomość rozwiązań wirtualizacji serwerów (Xen, KVM, VMWare),
-znajomość administracji produkcyjnymi serwerami opartymi o system FreeBSD,
-znajomość relacyjnych baz danych, w tym administracja MySQL, PostgreSQL,
-znajomość konfiguracji usług: WWW, DNS, SMTP, POP3, IMAP, SMB, FTP, LDAP,
-znajomość narzędzi do monitoringu sieci (Cacti, Nagios),
-praktyczna znajomość sieci TCP/IP,
-praktyczna znajomość języków skryptowych,
-znajomość języka angielskiego (mówiony – na poziomie komunikatywnym; rozumienie dokumentacji technicznej).

Oferujemy

-udział w rozwijaniu bazy technologicznej, na którą składają się serwery w Polsce i krajach Europy Środkowej,
-możliwość opracowywania i wdrażania własnych rozwiązań,
-możliwość współtworzenia sukcesu nowoczesnej, prężnie rozwijającej się firmy badawczej,
-ciekawą pracę w młodym, dynamicznym zespole,
-możliwość rozwoju zawodowego.

Proces rekrutacji

Kilkuetapowa rekrutacja na stanowisko rozpoczyna się od analizy nadesłanych formularzy aplikacyjnych, której wyniki są podstawą zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Kolejny etap to rozwiązanie przez kandydatów rekrutacyjnego zadania, które ocenione będzie przez przyszłych przełożonych. Wyłoniona w procesie selekcji osoba zaproszona zostanie na rozmowę, gdzie omawiane będą szczegóły współpracy.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2012-05-10
Wyświetlona: 5658 razy