Principal Java Developer

praca it: etat dla IT Recruitment / Gdańsk

Tagi: java leader developer

Dla naszego Klienta, firmy z branży usług informatycznych (tworzenie oprogramowania, szkolenia, usługi konsultingowe), poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Gdańsk

Zadania:

- Development oprogramowania w Java EE, przeglądy kodu, mentoring, pre-programming
- Nadzór nad architekturą aplikacji i wprowadzaniem nowych technologii
- Współpraca z Product Managerem i Team Leaderem nad strategią rozwoju produktu
- Promowanie dobrego, wydajnego design’u oraz wysokiej jakości kodu
- Współpraca i z innymi developerami (w tym coaching), projektantami front-endu, managerami produktu i inżynierami od spraw wydajności
- Wskazywanie problemów w istniejącym kodzie i architekturze oraz propozycji naprawienia sytuacji
- Wprowadzenie usprawnień pracy zespołu (praktyk developerskich) w duchu Agile
- Planowanie strategii rozwoju produktów od strony technicznej

Wymagania:

- Biegła znajomość Java EE (jeśli jednak jesteś wybitnym inżynierem z doświadczeniem w budowaniu produktów przy użyciu innych języków obiektowych i masz mniejsze doświadczenie z Java- aplikuj również)
- Minimum 10-letnie doświadczenie w branży jako software developer, software designer, architekt, technical leader
- Język angielski – bardzo dobra znajomość w mowie i piśmie
- Wykształcenie wyższe, preferowane techniczne
- Głębokie zrozumienie architektury aplikacji webowych i działania technologii internetowych
- Dobra znajomość popularnych technologii back-endowych (Spring, Hibernate, Lucene, SQL)
- Świetne kreatywne i innowacyjne umiejętności rozwiązywania problemów
- Inicjatywa i umiejętność pracy zarówno samodzielnej, jak i w zespole

Mile widziane:

- Znajomość różnych standardowych technologii font-endowych: CSS, JavaScript (jQuery), REST, JSON
- Znajomość jak największej liczby systemów kontroli wersji, takich jak: Subversion, Git, Perforce i Mercurial
- Znajomość popularnych bibliotek Open Source, narzędzi i frameworków, np. do logowania, testowania, budowania, wstrzykiwania
- Śledzenie na bieżąco najnowszych trendów tworzenia aplikacji webowych
- Doświadczenie z agile’owymi metodami wytwarzania oprogramowania – takimi jak XP czy Scrum
- Chęć poznawania nowych języków i frameworków (np. Scala, Clojure, CoffeScript, Soy)
- Szerokie doświadczenie z różnorakimi projektami developerskimi

Firma oferuje:
- Umowa o pracę lub kontrakt
- Atrakcyjne wynagrodzenie i inne przywileje
- Możliwość szybkiego rozwoju zawodowego
- Praca w środowisku opartym na takich zasadach jak szczerość, prawda,
otwartość i szacunek dla klienta
- Możliwość poznania ludzi z całego świata oraz uczestnictwa w licznych konferencjach branżowych

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-04-23
Wyświetlona: 8010 razy