Data Warehause Specialist

praca it: etat dla ITEKNA Polska / Kraków

Tagi: Data Warehause

ALTEN europejski lider oraz partner największych międzynarodowych firm z ponad 20-letnią tradycją w zakresie inżynierii i doradztwa IT.

Ponad 15.000 pracowników (88% inżynierów), obecny w 15 krajach, obrót w wysokości € 1065,7M.

Itekna Polska jest członkiem grupy Alten, europejskiego lidera w zakresie projektów rozwojowo -badawczych oraz doradztwa IT. Istotą naszego działania jest zapewnienie usług w zakresie IT oraz inżynierii na najwyższym poziomie.

W chwili obecnej dla naszego Klienta, międzynarodowej instytucji z branży finansowej, poszukujemy osoby na stanowisko:

Data Warehouse Specialist

Miejsce pracy: Kraków

Główne obowiązki:
• Ścisła współpraca z zespołem utrzymania produkcji oraz zespołami projektowymi w celu wsparcia utrzymania oraz rozwoju hurtowni danych i obszaru raportowania
• Współpraca z dostawcami zewnętrznymi przy projektowaniu i integracji dostarczanych przez nich produktów w celu zapewnienia ich zgodności z wewnętrznymi standardami i normami
• Utrzymanie i rozwój wewnętrznych standardów projektowania i tworzenia oprogramowania w obszarze hurtowni danych
• Instalacja poprawek i nowych wersji oprogramowania dla hurtowni danych
• Zapewnienie trzeciej linii wsparcia produkcyjnego dla obszaru raportowania, analiza i rozwiązywanie incydentów i problemów produkcyjnych
• Udział w projektowaniu i implementacji nowych funkcjonalności w hurtowni danych i obszarach raportowania
• Zapewnienie ekspertyzy w zakresie standardów technologicznych przy projektowaniu i implementacji rozwiązań w hurtowni danych i obszarze raportowym
• Współpraca z członkami zespołu w celu identyfikacji obszarów do poprawy i podniesienia efektywności,
• Zapewnienie wsparcia w procesie migracji rozwiązań na środowisko produkcyjne
• Zapewnienie niezbędnej dokumentacji dla aplikacji i usług w obszarze hurtowni danych

Idealny Kandydat powinien posiadać:
• Doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu hurtowni danych
• Bardzo dobrą znajomość koncepcji budowy procesów ETL oraz standardów i dobrych praktyk w tym zakresie
• Minimum 3 lata praktycznego doświadczenia w oprogramowaniu procesów ETL i administracji w narzędziu Informatica PowerCenter w wersji 8 lub wyższej
• Doświadczenie w projektowaniu i programowaniu mapowań, transformacji, sesji i procesów w Informatica PowerCenter
• Minimum 4 lata doświadczenia z bazami Oracle, umiejętności programowania w PL/SQL na poziomie zaawansowanym
• Doświadczenie w optymalizacji wydajności procesów ETL w szczególności tuning SQL na bazach Oracle
• Dobrą znajomość systemów Unix/Linux w tym programowanie w powłoce
• Otwartość na poznawanie nowych technologii IT oraz zdolność szybkiego uczenia się
• Otwarty umysł i kreatywne podejście do pracy
• Zdolność pracy w kilku projektach jednocześnie w dynamicznym środowisku i pod presją czasu
• Dobrą znajomość języka angielskiego

Oferujemy:
• Indywidualną ścieżkę kariery
• Możliwość uczestniczenia w interesujących projektach dla międzynarodowych korporacji
• Dogodne warunki zatrudnienia (umowa o pracę lub rozliczenie firma-firma w zależności od preferencji Kandydata)
• Rozbudowany pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka zdrowotna, karta Multisport),

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-04-24
Wyświetlona: 4984 razy