Programista iOS / Android – wyszukiwarka aplikacji mobilnych

praca it: etat dla XYO.net / Warszawa

Tagi: iOS Android aplikacje mobilne

OPIS STANOWISKA:
W Xyo budujemy wyszukiwarkę aplikacji mobilnych. Produkt ten ma zarówno część technologiczną – algorytmy rankujące, rekomendujące i przetwarzające dużej ilości danych – jak i tę przeznaczoną dla użytkownika końcowego. W celu realizacji tej drugiej części, Xyo zbudował silny zespół grafików i designerów oraz właśnie uruchomił pierwszą tak zorientowaną wersję swojej usługi – świetnie przyjętą przez prasę na całym świecie. W tej chwili szukamy programistów iOS/Android, który dołączą do naszego zespołu technicznego w Warszawie i przeniosą z nami naszą usługę na urządzenia mobilne.
Oczekujemy, że lubisz kodować, szybko będziesz opanowywał kolejne mobilne platformy oraz będziesz efektywnie współpracował zarówno z naszymi designerami jak i pozostałymi programistami z zespołu technicznego.

WYMAGANIA:
• Współpraca z koncepterami i designerami nad projektem aplikacji – będziemy potrzebować twojej wiedzy o tym, co jest możliwe do realizacji na danym urządzeniu a co nie.
• Zakodowanie samych aplikacji, współpracując z pozostałymi programistami tworzącymi backend jak i interfejsy web.
• Portowanie aplikacji na kolejne platformy (osobiście lub nadzorując innych programistów), poprawianie i ulepszanie tego, co napisałeś wcześniej – dodawanie nowych rzeczy do produktu w Xyo nigdy się nie kończy.
• Bycie na bieżąco z technologią wyszukiwania, rekomendacji i rankowania stworzoną przez Xyo.
• Wiedza o tym, kim są nasi użytkownicy i jakie są ich potrzeby. Bycie na bieżąco z rozwojem tzw. “app economy” (ten punkt obowiązuje każdego u nas w firmie, niezależnie od stanowiska)

Czego OCZEKUJEMY od Ciebie:
• 3000 godzin profesjonalnego kodowania w przeszłości. Oczekujemy, że naprawde lubisz to, co robisz.
• Wyższe wykształcenie z informatyki lub dającą sie udowodnić porównywalną wiedzę (np. projekty używające struktur danych bardziej skomplikowanych niż listy, wielowątkowych, z optymalizowaną złożonością)
• Kodowanie na iOS (preferowane) lub Android oraz popierające to zrealizowane projekty.
• Podstawowa znajomość web developmentu (css + less/sass, jquery, strony responsywne) – web i mobile są w Xyo ściśle powiązane i musisz orientować się w całości tzw. „user experience”
• Angielski na poziomie komunikacyjnym

MILE WIDZIANE:
• Aplikacje na iOS/Android, które napisałeś/współtworzyłeś – do pobrania z iTunes / Google Play
• W twoim portfolio: aplikacje intensywnie korzystające z infrastruktury klient / serwer (REST API, caching, optymalizacja lagów i latencji)
• Doświadczenie przy tworzeniu koncepcji aplikacji mobilnych.
• Umiejętności tworzenia frontendu webowego.

OFERUJEMY:
• Minimalna płaca na tym stanowisku to 1500 EUR, jeśli jesteś dobry dostaniesz więcej
• Rodzaje umowy: kontrakt (z firmą Niemiecką), umowa o dzieło, etat (na prawie niemieckim).
• Praca z nami jest ciekawa: firma jest mała, lecz ma już pracowników w Berlinie, Warszawie i San Francisco. Budowanie wyszukiwarek jest zaś dużym wyzwaniem technicznym.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-08-05
Wyświetlona: 6273 razy