Development Manager

praca it: etat dla BetterSolutions / Gdańsk

Tagi: Java Net Android

BS jest firmą tworzącą oprogramowanie, mającą siedzibę w Gdańsku. Zajmujemy się rozwojem autorskich produktów informatycznych, analizą, projektowaniem i tworzeniem dedykowanych systemów IT oraz integracją i rozwojem już istniejących systemów. Realizujemy projekty zarówno dla polskich, jak i zagranicznych Klientów.

W związku z rosnącą liczbą projektów oraz wzrostem ich zaawansowania i znaczenia, poszukujemy doświadczonego menadżera posiadającego rozległą wiedzę techniczną, który pomoże nam sprostać wyzwaniom związanym z przejściem do kolejnego etapu rozwoju firmy.

Poszukujemy kandydata na stanowisko Development Manager.

Twoimi zadaniami będą:
• koordynacja wielu równoległych wysiłków wytwarzania oprogramowania we współpracy z podległym zespołem programistów i testerów, przy założeniu 50/50% kodowanie i pozostałe zadania;
• odpowiedzialność za całokształt procesów wytwarzania oprogramowania w firmie, w tym właściwy dobór technologii i narzędzi;
• odpowiedzialność za całość architektury tworzonych rozwiązań;
• bycie liderem, który promuje, definiuje, dostosowuje i wdraża najlepsze praktyki, takie jak Agile oraz wszelkie udoskonalenia procesu wytwarzania oprogramowania;
• zarządzanie techniczną stroną projektów oraz cyklem życia projektów;
• identyfikowanie obszarów ryzyka w projektach oraz podejmowanie aktywnych działań zapobiegających sytuacjom krytycznym;
• efektywna współpraca z klientami, odpowiedzialność za prowadzenie komunikacji z klientami, reprezentowanie podległego zespołu oraz wdrażanie ustalonych zmian w projektach;
• zapewnienie realizacji zadań przez podległy zespół, podział pracy w zespole oraz bieżąca kontrola nad postępem prac/nadzorowanie pracy;
• aktywna współpraca z innymi obszarami w firmie, np. działem sprzedaży, poprzez wspólne ustalanie harmonogramu rozwoju produktów i realizacji projektów, ustalanie planów i priorytetów oraz dostarczanie szacunków czasu realizacji projektów i kosztów;
• zarządzanie informacją w podległym zespole;
• aktywne angażowanie się w adekwatne inicjatywy związane z tym stanowiskiem i ze specyfiką firmy, takie jak konferencje i spotkania branżowe, prelekcje i szkolenia, fora, blogi i publikacje, w tym motywowanie i angażowanie osób z podległego zespołu.

Wymagania:
• doświadczenie w całościowej realizacji procesu tworzenia oprogramowania (od wytyczania zaleceń technicznych po wdrożenie oprogramowania u klienta);
• świetna znajomość nowoczesnych platform tworzenia oprogramowania;
• 5+ lat doświadczenia w programowaniu w technologiach Java;
• znajomość technologii .NET (C#) i Silverlight/WPF;
• mile widziana znajomość technologii mobilnych;
• bardzo dobra umiejętność zarządzania projektami;
• kreatywność i innowacyjność w rozwiązywaniu problemów;
• wykształcenie wyższe informatyczne;
• bardzo dobre zdolności komunikacyjne;
• dobra znajomość języka angielskiego.

Co oferujemy:
• Dużą samodzielność i możliwość pełnego wdrażania własnych pomysłów;
• Pracę w dynamicznym zespole, bycie inicjatorem wielu zmian i inicjatyw zmierzających do ciągłego doskonalenia zespołu i własnych umiejętności;
• Udział w projektach tworzonych w najnowszych technologiach informatycznych, zarówno dla polskich, jak i zagranicznych Klientów;
• Możliwość współpracy ze specjalistami spoza Polski;
• Atrakcyjne wynagrodzenie, zależne od doświadczenia i umiejętności;
• Pakiet socjalny (opieka medyczna, program kafeteryjny);
• Elastyczny czas pracy.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-12-03
Wyświetlona: 7438 razy