java back-end developer: java plus bazy danych

praca it: etat dla mobiLAB / Gdynia

Tagi: java bazy danych back-end

Firma mobiLAB rozpoczyna budowę oddziału i zespołu deweloperów w Gdyni.
mobiLAB jest małym studiem deweloperskim działającym od kilku lat w obrębie Kopenhagi dostarczając rozwiązania mobilne dla klientów duńskich.
W związku z nowymi projektami (rozwój własnych produktów oraz projekty zewnętrzne) poszukujemy architekta rozwiązań back-end’owych, doświadczonego dewelopera który powinien stać się solidnym wsparciem naszych dotychczasowych działań w technologiach mobilnych – po stronie back-bend.

Nie jesteśmy specjalistami w zakresie technologii back-end dlatego też potrzebujemy wsparcia nowego kolegii
Dopiero po rozmowach z kandydatami i wyborze nowego pracownika wspólnie podejmiemy decyzje o szczegółach technologii server-side związanymi z nowo powstającymi projektami systemów typu workflow.

Oczekiwania
Zakładamy że jako nasz nowy kolega pełniący powyższe obowiązki powinieneś charakteryzować się:

  • doświadczeniem zawodowym popartym zrealizowanymi projektami
  • bardzo dobrą znajomością server-side java w ostatniej wersji. Jesteśmy mniej zainteresowani umiejętnościami w budowaniu front-endów przy pomocy jsp, a jak najbardziej umiejętnościami budowania warstw MVC oraz dedykowanych API dla wielu różnych aplikacji typu ‘fron-end’ (np aplikacje mobilne, web a coraz częściej też aplikacje wbudowane w urządzenia)
  • praktyką dotyczącą baz danych – bardzo dobra znajomość technologii silników baz danych SQL / NoSQL, tworzenia procedur i wykorzystywania innych nowoczesnych powiązanych technik,
  • znajomością standardowych i umiejętnością doboru framework’ów programistycznych (Hibernate, Spring etc)
  • doświadczeniem w projektowaniu i budowaniu logiki biznesowej klasy enterprise po stronie serwera.
  • umiejętnością projektowania API i ich programowania (RESTful, binary, sockets)
  • umiejętnością użycia w projekcie rozwiązań hostingowych typu Amazon Web Services lub Google App Engine
  • żywym używaniem wspomnianych technologii w codziennej pracy, zgodnie z wzorcami projektowymi i nalepszymi praktykami branży
  • otwartością i innowacyjnością, projesjonalizmem i dojrzałością,

Mile widziane:
znajomosc metodologi Agile, SCRUM, TDD
praktyka związana z zasadami Quality Assurance, Unit Tests, Continuous Integration,
znajomością systemów Linux / Unix od strony zadań administratora związanych ze środowiskiem java oraz zapewnienia bezpieczeństwa rozwijanego rozwiązania serwerowego.

  • zrozumienia charakteru pracy w start-up’ach o płaskiej hierarchii i niezbędnej w nowych technologiach inwencji.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w Gdyni, (umowa o prace, kontrakt, lub inne elastyczne i wybrane przez Ciebie formy)
  • negocjowalne wynagrodzenie uzależnione od umiejętności (Prosimy o wymagania finansowe w zgłoszeniach)
  • szkolenia i podróże służbowe do naszej siedziby w parku naukowo-technologicznym ScionDTU Lyngby w obszarze Wielkiej Kopenhagi (20 min od głównego rynku stolicy)
  • możliwość kształtowania swojej kariery w rozwijającym się oddziale (poszukujemy dojrzałego kandydata, który może w pewnym momencie przejąć rolę leadera w oddziale)
  • zakładamy możliwość częściowej pracy zdalnej i elastycznych godzin pracy
  • Sami posiadamy biuro w parku naukowo-technologicznym ScionDTU przy politechnice duńskiej w Lyngby – z czego jesteśmy szczęśliwi. Miejsca takie dają wiele korzyści – wspominając tu jedynie o sferze socjalnej codziennego obcowania z ponad 200 innymi jednymi z najbardziej innowacyjnych firm w Europie oraz wsparciem funduszy inwestycyjnych. Jeżeli chcesz wiedzieć wiecej o ScionDTU zapraszamy na ich stronę http://www.sciondtu.com.
    Pracujemy nad tym aby gdyńska siedziba mobiLAB miała miejsce obok naszych znajomych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (http://ppnt.pl)

Wiecej o usługach mobiLAB tutaj:
Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że nie jesteśmy korporacją, bankiem, kombajnem robiącym ‘wszystko’ dla klientów zagranicznych, pośrednikami HR itp. Współpracujemy z takimi i ich lubimy ale sami
jesteśmy programistami i inwentorami. Najczęściej bardzo zajętymi projektami mobilnymi :-)

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-03-14
Wyświetlona: 5662 razy