Administrator Unix (BSD)

praca it: etat dla Agencja Pośrednictwa Pracy Find Staff / Niemcy

Tagi: Administrato unix programowanie niemcy it

Dla naszego Klienta, niemieckiej Firmy działającej w branży informatycznej poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Dusseldorf

Obowiązki:
- monitorowanie i utrzymanie centrum przetwarzania danych; optymalizacja strategii służących zwiększeniu szybkości i dostępności,
- monitorowanie obciążenia roboczego systemów i przewidywanie niezbędnych zmian przeciwdziałających przeciążeniu ( zapewnienie utrzymania systemów i infrastruktury na najwyższym poziomie technologii komputerowej),
- zmiana status quo zasad zabezpieczenia przy jednoczesnym zapewnieniu dostępności,
- wykorzystanie wiedzy i logicznego myślenia do usuwania błędów,
- zmniejszanie pracy manualnej poprzez: wprowadzanie zautomatyzowanych procesów monitorujących, wykrywanie błędów i konfigurację systemu.

Wymagania:
- ukończone studia licencjackie na kierunku Informatyka lub odpowiadające temu doświadczenie,
- przynajmniej 5 lat doświadczenia w organizacjach posiadających duże sieci- preferowane w środowisku Web,
- znajomość Juniper ScreenOS, JunOS i Cisco IOS ( znajomość funkcji zabezpieczających),
- rozumienie protokołów transowania BGP,
- bezpośrednie doświadczenie w pracy nad usuwaniem błędów sieci powiązanych z systemem Linux lub Unix (FreeBSD),
- znajomość systemów monitoringu (Nagios/Incinga/Cacti) i serwera Apache httpd,
- umiejętność wykonywania skryptów,
- umiejętność pracy przy użyciu skryptów,
- aktualna wiedza na temat ataków sieciowych i ich migracji,
- biegła znajomość języka angielskiego; mile widziane: znajomość języka niemieckiego,
- umiejętności analityczne, wywiązywanie z powierzonych obowiązków,
- umiejętność pracy pod presją czasową.

Oferujemy:
- wynagrodzenie 50-60 tys. euro/brutto rocznie,
- przyjazne środowisko pracy w dynamicznym i międzynarodowym zespole,
- niezależną pracę w innowacyjnej, prężnie rozwijającej się firmie,
- możliwość doboru osobistego komputera i wyposażenia,
- możliwość rozwoju osobistego i poszerzania swojej wiedzy,
- częste imprezy integracyjne.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-04-04
Wyświetlona: 7231 razy