Senior PHP Developer (Katowice)

praca it: etat dla Blue Focus Sp. z o.o. Sp. K. / Katowice

Tagi: PHP Programista Symfony2 SQL OOP

BLUE FOCUS to firma programistyczna, działająca od 15 lat, zajmującą się tworzeniem i rozwijaniem systemów internetowych o różnej złożoności. Prowadzimy projekty z planami rozwoju na kilka lat, jak również mniejsze, wymagające kilkudniowej pracy.

Centrala firmy mieści się w Niemczech, w związku z czym większość naszych projektów jest kierowana na rynek niemiecki lub ogólnoświatowy.

Od 6 lat prowadzimy w Katowicach biuro składające się obecnie z 20 sympatycznych, komunikatywnych i – co najważniejsze – ambitnych osób.

Opis stanowiska Programista PHP / Senior PHP Developer:

współtworzenie i rozwijanie aplikacji w języku PHP – wraz z zespołem będziesz odpowiedzialny za stronę backendową projektów webowych (stronę frontową wezmą na siebie specjaliści w tej dziedzinie),
przy programowaniu wykorzystujemy różne frameworki oparte na PHP OOP ze wskazaniem na Symfony2, ale w zależności od poziomu skomplikowania projektu korzystamy również z innych rozwiązań (Phalcon, Laravel, Silex itp.),
jako że większość naszych aplikacji korzysta z dużej ilości danych, do ich przechowywania używamy zarówno baz SQL jak i NoSQL lub key-value storage (Mysql, MongoDB, Redis).

Wymagania:

minimum trzy lata doświadczenia w programowaniu w języku PHP (poparte portfolio),
znajomość przynajmniej jednego z nowoczesnych frameworków PHP,
bardzo dobra znajomość OOP,
znajomość i używanie wzorców projektowych,
znajomość systemów bazodanowych,
zdolność do samodzielnej analizy problemów oraz samoorganizacja,
chęć do pracy w zespole.

Mile widziane:

znajomość języka angielskiego pozwalająca na porozumiewanie się w codziennej pracy (liczy się skuteczność, a nie poprawność językowa),
doświadczenie w optymalizacji oprogramowania (na poziomie baz danych, PHP, serwerów www, interpreterów PHP etc.),
znajomość bibliotek ORM (Propel, Doctrine),
chęć rozwoju znajomości innych języków programowania.

Oferujemy:

ciekawe projekty o różnorodnej tematyce i złożoności (pracujemy dla wielu różnych międzynarodowych klientów)
wpływ na zespół/projekty w którym będziesz pracować – jesteśmy otwarci na Twoje doświadczenia oraz dobre nawyki i chętnie z nich skorzystamy,
mozliwość ciągłego rozwoju,
niekorporacyjną organizację i rodzinną atmosferę,
rozwinięcie znajomości języków obcych,
dostęp do kawy, boiska piłkarskiego etc…

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-07-28
Wyświetlona: 5085 razy