Administrator systemów

praca it: etat dla efigence / Warszawa

Tagi: Linux PostgreSQL MySQL Cisco

Miasto: Warszawa

Region: mazowieckie

Numer ref.: Administrator systemów 11/2014

Dlaczego warto z nami pracować?

  • rozwijamy naszą infrastrukturę w oparciu o model “infrastructure as a code”
  • monitorujemy i automatyzujemy WSZYSTKO
  • mamy własnego “twittera”, więc żadne prace planowane i nieplanowane, alerty ani commity Ci nie umkną
  • lubimy #bladecenter #cisco #as #plix #ipv6
  • hejtujemy #spof #vendorlockin #enterprise #windows
  • śledzimy #puppet #ci #haproxy #varnish #cassandra #riak #openstack #devops
  • mamy dużo dziewiątek
  • i żadnego zdalnego roota od 1995 :-)

Zakres obowiązków:

  • konfigurowanie serwerów – nowe projekty oraz rozbudowa istniejących
  • monitorowanie pracy usług i serwerów
  • rozwiązywanie bieżących problemów w systemach
  • wsparcie zespołów programistów w zakresie dostępnych narzędzi i infrastruktury
  • zapewnienie wysokiej wydajności, dostępności i bezpieczeństwa usług

Wymagania:

  • 2+ lat doświadczenia w administracji serwerami linuksowymi, w tym wirtualnymi (administrował 40+ serwerami)
  • znajomość zagadnień wydajnych klastrowych rozwiązań webowych (load balancing, serwery aplikacji, serwery HTTP)
  • umiejętność administracji bazami danych (PostgreSQL, MySQL)
  • automatyzacja zadań za pomocą skryptów w językach skryptowych (np. bash, ruby, perl, python)
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na pracę z dokumentacją oraz systemami ticketowymi (np. Github, Redmine)
  • profesjonalne podejście do pracy, odpowiedzialność
  • gotowość do świadczenia zdalnego wsparcia poza godzinami pracy (dodatkowo płatne)

Mile widziane:

  • praca z systemami kontroli wersji (np. Git), raportowania, dokumentacji i śledzenia błędów (np. Github, Redmine, Jira)
  • znajomość systemów zarządzania zmianami w konfiguracji (np. Puppet)
  • znajomość konfiguracji urządzeń firmy Cisco (np. Catalyst, Aironet, CCM/CUCM/CUCME)

Oferujemy:

  • możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach wdrożeniowych
  • motywujący system wynagrodzeń adekwatny do posiadanych umiejętności i doświadczenia
  • niepowtarzalną atmosferę pracy

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-11-03
Wyświetlona: 5387 razy