Programista / Starszy Programista Java SE lub EE

praca it: etat dla RECRUIT.PL Agencja Rekrutacyjna / Wrocław

Tagi: Java JEE Spring Hibernate Java SE

Nasz klient to stabilna polska firma programistyczna, rozwijająca się stale od kilkunastu lat i zatrudniająca obecnie we Wrocławiu około 50 programistów i testerów oprogramowania. Firma przeprowadza duże i różnorodne projekty tworzenia oprogramowania dla swoich klientów w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i innych krajach Europy oraz tworzy własne produkty. Pracuje głównie nad dużymi i złożonymi aplikacjami zaprojektowanymi na indywidualne potrzeby swoich klientów. Są to systemy budowane zarówno na bazie technologii webowych JEE (back-end i front-end) jak i aplikacje desktopowe (AWT, SWT, Swing). Projekty cechują się dużym zaawansowaniem technologicznym i złożonymi procesami biznesowymi, jakie mają realizować, co czyni pracę nad nimi ciekawą i dającą duże możliwości rozwoju technicznego. W firmie występuje bardzo niski poziom rotacji pracowników – nie odchodzą ze względu na doskonałą atmosferę i ciekawe projekty. Firma charakteryzuje się dużą elastycznością, umiejętnością podejmowania decyzji, dobrą atmosferą i innymi zaletami pracy z dala od dużych korporacji.

Ze względu na plany ich dalszego wzrostu i nowe międzynarodowe projekty szukamy obecnie dla nich programistów Java (zarówno specjalizujących się w JEE jak i Java SE) na różnym poziomie doświadczenia. Zatrudnieni kandydaci będą uczestniczyć w ciekawych technologicznie projektach z zastosowaniem najnowszych metodologii tworzenia oprogramowania.

NR REF 14/L4/13/43

Obowiązki:
- projektowanie złożonych systemów informatycznych;
- prace programistyczne nad projektami realizowanymi przez firmę;
- testowanie jednostkowe i integracyjne oraz poprawianie błędów w oprogramowaniu;
- utrzymywanie dokumentacji technicznej i funkcjonalnej;
- współudział w estymacji czasu potrzebnego na realizację funkcjonalności i ich planowaniu w oparciu o metodologię Agile;
- zarządzanie zmianą i konfiguracją.

Oczekujemy:
- wyższego wykształcenia o profilu informatycznym lub pokrewnym;
- doświadczenia w programowaniu w języku Java (szukamy głównie osób z większym doświadczeniem, middle i senior, ale osoby dopiero zaczynające karierę zawodową również będą brane pod uwagę);
- znajomości frameworków oferowanych przez JEE (Spring, Hibernate lub odpowiedniki, EJB) lub doświadczenia w programowaniu aplikacji desktopowych w Java Swing i dobrych umiejętności po stronie Java SE;
- dobrej znajomości relacyjnych baz danych (Oracle, MS SQL, PostgreSQL) w zakresie dostępu poprzez rozwiązania ORM i/lub JDBC;
- rozumienia podstawowych zasad OOP (SOLID) oraz praktyczna znajomość wzorców projektowych;
- znajomości dobrych praktyk inżynierii oprogramowania (TDD, Continous Integration);
- bardzo dobrych zdolności komunikacyjnych i umiejętności pracy w zespole;
- bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;
- mile widziane doświadczenie w pracy w środowisku zorientowanym Agilowo (SCRUM).

Oferujemy:
- możliwość dynamicznego rozwoju w zakresie swoich kompetencji i możliwość zdobywania nowych w ramach udziału w tworzeniu ciekawych i innowacyjnych projektów pełnych technologicznych wyzwań;
- atrakcyjne wynagrodzenie, opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe oraz dofinansowanie do obiadów;
- stałą lub kontraktową formę zatrudnienia;
- bardzo dobrą atmosferę pracy;
- elastyczny czas pracy i częściowa możliwość pracy zdalnej;
- możliwość podnoszenia swoich umiejętności językowych w trakcie projektów oraz przy pomocy systemu szkoleń językowych;
- szkolenia techniczne i kursy językowe, a także wsparcie w certyfikacji.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-11-25
Wyświetlona: 4703 razy