Technical Support Engineer (RTOS QNX)

praca it: etat dla Jobfinder / Gdańsk

Tagi: QNX RTOS Embedded

Nasz Klient to szwedzka grupa będąca ekspertem w dziedzinie systemów wbudowanych wymagających funkcjonalności czasu rzeczywistego. Głównym obszarem działalności firmy jest tworzenie oprogramowania dla urządzeń embedded oraz mobilnych platform dla firm telefonii komórkowej na całym świecie. Firma jest dystrybutorem rozwiązań QNX zapewniając klientom kompleksowe rozwiązania: narzędzi programistycznych, certyfikowanych szkoleń, wsparcia technicznego, rozwoju oprogramowania oraz doradztwa w zakresie sprzętu i programowania. Obecnie do swojego biura w Polsce poszukuje:

Nr ref: WKC14NVTSE
Miejsce pracy: Gdańsk

Obowiązki:
Wsparcie techniczne dla inżynierów pracujących pod systemem operacyjnym RTOS QNX.
Rozwiązywanie problemów z kompatybilnością sprzętu i oprogramowania sprzętowego.
Wsparcie techniczne w administracji systemu operacyjnego QNX i programowaniu pod tym systemem.
Stały kontakt z Klientami, z producentem systemu operacyjnego QNX Software Systems oraz z producentami sprzętu.
Merytoryczne wsparcie działu sprzedaży i marketingu.

Wymagania:
Znajomość systemu operacyjnego czasu rzeczywistego RTOS QNX;
Znajomość systemów UNIX/Linux.
Znajomość języków programowania C/C++.
Wiedza na temat budowy graficznego interfejsu oraz znajomość takich technologii jak: Qt; OpenGL; HTML 5.
Dodatkowym atutem będzie wiedza z systemów wbudowanych oraz systemów operacyjnych czasu rzeczywistego.
Dodatkowym atutem będzie wiedza na temat modelów programowych procesorów innych niż x86.
Dobra znajomość języka angielskiego.
Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i odpowiedzialność.
Minimum 2 lata doświadczenia.

Klient oferuje:
Stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie.
Duża możliwość rozwoju zawodowego.
Różnorodność zdań oraz możliwość poznania systemu i jego możliwości na poziomie eksperckim.
Prywatne ubezpieczenie medyczne.
Grupowe ubezpieczenie na życie.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-12-17
Wyświetlona: 5344 razy