Linux Security Administrator.

praca it: etat dla Vector Synergy Ltd. / Poznań

Tagi: Linux C# Administrator

Firma Vector Synergy, w związku z dynamicznym rozwojem projektów międzynarodowych z obszaru bezpieczeństwa cybernetycznego, między innymi nowej innowacyjnej platformy CDeX, poszukuje osoby na stanowisko Linux Security Administrator.

Wymagania:

Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku powiązanym z administracją systemami i sieciami opartymi o systemu Linux/Unix
Bardzo dobra znajomość systemów Linux/Unix
Dobra wiedza z zakresu wirtualizacji (KVM)
Bardzo dobra wiedza z zakresu funkcjonowania sieci, topologii i protokołów. Wiedza z zakresu konfiguracji TCP/IP i rozwiązywania problemów
Znajomość obsługi i konfiguracji aplikacji odpowiedzialnych za usługi typu: SMB, DNS, SMTP, SSH, FTP, http (Apache, nginx, Tomcat), SQL (MySQL, PostgreSQL, Oracle), itp.
Bardzo dobra wiedza z zakresu utwardzania (hardeningu) systemów i usług
Wiedza i doświadczenie z zakresu funkcjonowania i konfiguracji repozytoriów aktualizacji systemowych różnych dystrybucji
Dobra wiedza z zakresu bezpieczeństwa sieci, bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa systemów Linux/Unix
Dobra wiedza nt. rodzajów i metod przeprowadzania ataków cybernetycznych i metod przeciwdziałania im
Wiedza z zakresu przechowywania danych (SAN, NAS, …)
Dobra wiedza z zakresu zarządzania kopiami zapasowymi (konfiguracja, administracja, rozwiązywanie problemów)
Umiejętność programowania w Bash, Python

Mile widziane:

Wiedza z zakresu administracji systemami BSD
Doświadczenie w programowaniu w innych językach jak: PHP, C/C++ Doświadczenie na stanowisku powiązanym z branżą IT Security
Wiedza i doświadczenie w pracy z urządzeniami sieciowymi i zabezpieczającymi (switche, routery, firewalle, IPS/IDS, proxy, etc.)

Zakres obowiązków:

Instalacja i konfiguracja systemów Linux/Unix oraz instalacja i konfiguracja usług
Opracowywanie scenariuszy ataków cybernetycznych,
Zarządzanie infrastrukturą IT firmy
Udział w rozgrywkach CDeX jako White Team – zespół sędziowski

Co oferujemy:

Udział w innowacyjnym projekcie CDeX – Cyber Defence eXercises Platform
Udział w projektach międzynarodowych
Dofinansowanie do certyfikatów i konferencji
Możliwość wyjazdów zagranicznych
Możliwość awansu
Pakiet szkoleń międzynarodowych

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-08-12
Wyświetlona: 4212 razy