Architekt rozwiązań informatycznych

praca it: etat dla NBC Sp. z o.o. / Warszawa

Tagi: Architekt rozwiązań informatycznych

Kluczowe obowiązki:

* Analiza procesów biznesowych u Klientów oraz analiza systemowa * Współpraca z zespołem analityków * Przygotowywanie wizji architektury rozwiązań informatycznych * Rekomendowanie kierunków zmian w obszarach procesów biznesowych i technologii informatycznych * Przygotowywanie harmonogramów zmian architektonicznych * Definiowanie standardów w obszarze architektury aplikacji, danych, systemów informatycznych i ich integracji * Wspieranie procesu podejmowania decyzji o wyborze rozwiązań informatycznych * Współpraca z dostawcami rozwiązań IT w zakresie definiowania wymagań architektonicznych oraz kontrola wypełnienia wymagań postawionych dostawcom * Udział w pracach związanych ze wsparciem sprzedaży * Prowadzenie szkoleń w zakresie architektury rozwiązań

Wymagania:

* Wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne * Praktyczna znajomość UML * Praktyczna znajomość rozwiązań integracyjnych (ESB, brokery komunikatów, usługi sieciowe, oprogramowanie kolejkujące, ETL) * Doświadczenie w zakresie analizy procesów biznesowych * Dobra znajomość zagadnień związanych z technologiami J2EE i .NET * Bardzo dobra znajomość problematyki bezpieczeństwa IT, w szczególności kryptografii i podpisu elektronicznego * Znajomość zagadnień związanych z architekturą zgodną z modelem zorientowanym na usługi (SOA) * Znajomość zagadnień związanych z RDBMS * Umiejętność tworzenia dokumentacji projektowej oraz prowadzenia szkoleń * Dobra znajomość języka angielskiego * 5 lat pracy związanej z analizą i projektowaniem systemów, * Pożądane posiadanie certyfikatu TOGAF

Oferujemy:

* Atrakcyjny pakiet wynagrodzeń * Niezbędne narzędzia pracy * Przyjazną atmosferę * Pracę pełną wyzwań w profesjonalnym zespole * Możliwości rozwoju i kontakt z najnowszymi technologiami

Poleć znajomemu
Opublikowana 2010-04-09
Wyświetlona: 6381 razy