Software Quality Assurance Engineer / Leader

praca it: etat dla CodiLime Sp z o.o. / Warszawa

Tagi: Python

Zakres obowiązków:

*planowanie, monitorowanie i kontrola aktywności testowych i zadań z tym związanych,
*definiowanie celów, polityki prowadzenia testów, procesów, strategii i planów dotyczących testowania,
*definiowanie zadań z tym związanych i negocjowanie z zarządem potrzebnych zasobów,
*opracowanie odpowiedniego poziomu automatyzacji testów, zaplanowanie realizacji, wyboru narzędzi i zapewnienie odpowiedniego przeszkolenia programistom,
*konsultacje w zakresie procedur i ich realizacji w różnych projektach dla różnych grup programistów,
*przewodzenie, prowadzenie i monitorowanie procesów analizy, projektowania, implementacji, wdrażania i wykonania poszczególnych przypadków testowych, procedur i całych zestawów testów,
*zapewnienie właściwego zarządzania konfiguracją opracowanego środowiska testowego uwzględniając możliwość śledzenia wykonywania testów na każdym ich etapie wykonania,
*zapewnienie właściwego funkcjonowania środowiska testowego – zarówno jego gotowości do uruchomienia testów, jak i zarządzanie nim w czasie wykonywania testów,
*opracowywanie harmonogramów testów, monitorowanie wykonania łącznie z mierzeniem, kontrolą i raportowaniem wyników oraz dostosowywaniem środowiska do zmieniających się warunków,
*tworzenie scenariuszy testów i raportów końcowych z wykonania.

Jeśli spełniasz nasze wymagania oferujemy:

*możliwość pracy w młodym, dynamicznym, odnoszącym międzynarodowe sukcesy zespole,
*stały rozwój w zespołach pracujących nad ambitnymi projektami IT,
*możliwość nauki i współpracy z programistami mającymi doświadczenie zawodowe zdobyte w Dolinie Krzemowej,
*możliwość udziału w konferencjach i warsztatach branżowych oraz firmowych Tech Talk,
*elastyczne godziny pracy,
*atrakcyjne wynagrodzenie,
*atrakcyjny pakiet (dofinansowana karta medyczna i sportowa, częste spotkania integracyjne, relaks w fun roomie).

Nasze oczekiwania:

*przynajmniej 3 letnie doświadczenie w pracy w teamie QA i roczne doświadczenie na stanowisku leadera zespołu QA,
*wiedza w zakresie Quality Assurance – znajomość technik TDD, ATDD, BDD etc.
*umiejętność tworzenia planu i scenariuszy testowych na podstawie specyfikacji wymagań i strategii testów,
*umiejętność analizowania wyników testów,
*znajomość systemów do automatyzacji testów (np. Selenium), Continous Integration (np. Jenkins), BugTracker (np. Jira), kontroli wersji (np. Git) oraz języków skryptowych (np. bash, Python, Perl).

Twoimi dodatkowymi atutami będą:
*ukończenie kursów z zakresu QA i posiadanie certyfikatów (np. ISTQB – Advanced CTFAL),
*znajomość metodyki SCRUM.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2016-08-08
Wyświetlona: 4771 razy