Inżynier IBM Cognos

praca it: etat dla Cyclad Sp. z o.o. / Kraków

Tagi: inżynier ibm cognos

Cyclad to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w outsourcingu i rekrutacji dla światowych liderów branży technologicznej. Jesteśmy obecni w 5 krajach na 3 kontynentach. Myślimy i działamy globalnie, dzięki czemu naszym pracownikom możemy zaoferować duże możliwości rozwoju. Dołącz do naszego zespołu!

Dla naszego Klienta, ogólnopolskiej firmy z branży energetycznej, poszukujemy osób na stanowisko Inżyniera IBM Cognos w Katowicach i Krakowie.

Opis stanowiska pracy:
• Budowanie modeli w IBM Cognos TM1 oraz raportów w IBM Cognos BI
• Wsparcie przy analizie potrzeb Klienta, zwłaszcza weryfikacji Projektu technicznego.
• Proponowanie rozwiązań , udział w pracach doradczych mających na celu zaprojektowanie nowych procesów biznesowych i koncepcji organizacji oraz ich wdrożenie na bazie aplikacji IBM
• Współpraca z zespołem wdrożeniowym po stronie Zamawiającego , zwłaszcza z Architektami
• Weryfikacja dokumentacji technicznej i funkcjonalnej

Wymagania:
• Bardzo dobra znajomość modułu Cognos Bi lub TM1 w zakresie programowania i administrowania (m.in. modelowanie struktury danych i ich relacji w budowie wielowymiarowych modeli IBM Cognos TM, budowa raportów i zależności w IBM Cognos BI, przepływ zadań planistycznych i sterowanie przepływem workflow, współpraca i współzależności pomiędzy obszarami budżetowania, budowa wymiarów planowania, aktualizacja wymiarów planowania ze źródeł zewnętrznych, budowa przykładowych raportów, pobieranie danych ze źródeł zewnętrznych. Łączenie aplikacji, przesyłanie danych, kalkulacje, funkcje, algorytmy)
• Znajomość obszaru Business Intelligence
• Bardzo dobra znajomość procesów biznesowych w w/w obszarach
• Udział w projektach
• Minimum 2 lat doświadczenia w pracy związanej z utrzymaniem i rozwojem systemów informatycznych (DWH / BI)
• Znajomość narzędzi klasy ETL
• Wykształcenie wyższe informatyczne
• Znajomość relacyjnych i hurtowniach baz danych.
• Wysokie umiejętności analitycznego myślenia i pracy w zespole
• Mile widziana wiedza w zakresie budowy i eksploatacji środowisk opartych o platformę PDA- IBM Neteeza
• Umiejętności analityczne, a także umiejętność rozwiązywania problemów
• Umiejętność pracy pod presją czasu, sumienność i zaangażowanie
• Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodne czytanie i analizę dokumentacji technicznej

Oferujemy:
• Stabilne warunki pracy
• Pakiet świadczeń socjalnych
• Możliwość rozwoju
• Pracę w dynamicznie rozwijającej się Spółce

Zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych administratorem danych jest Cyclad Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Chłodnej 48/1. Dane przetwarzane są dla potrzeb rekrutacji, a wgląd do nich mogą mieć potencjalni pracodawcy oraz spółki z grupy Cyclad spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Każdy kandydat ma dostęp do treści swoich danych i możliwość ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji.

W aplikacji prosimy zawrzeć następującą klauzulę:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Cyclad Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, przy ul. Chłodnej 48/1, moich danych osobowych dla potrzeb obecnej i przyszłych rekrutacji oraz na kontakt ze mną z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przedstawiania ofert pracy odpowiadających moim kwalifikacjom.”

Poleć znajomemu
Opublikowana 2017-01-10
Wyświetlona: 4888 razy