JavaScript Games Senior Developer, Kontrakt, do 26.000 PLN / mc

zlecenia it dla DevJobs.pl / Frankfurt / Niemcy

Tagi: javascript dom ajax games performance-tuning

Do projektu realizowanego dla wiodącego producenta gier urochamianych w przeglądarce (browser-based games) poszukujemy programisty JavaScript z kilkuletnim doswiadczeniem w realizacji gier przeglądarkowych.

Odpowiedzialny będziesz za implementację nowych funkcjonalności gier typu multiplayer – zarówno ścisle związanych z podstawową funkcjonalnościa (animacja postaci, prezentacja świata gry, logika gry, komunkacja pomiędzy graczami – chat, wiadomości, itp.), jak i narzędziami do zarządzania infrastrukturą gier (narzędzia do tworzenia światów gier, definiowania postaci, itp.).

Oprócz zadań czysto implementacyjnych, będziesz odpowiedzialny również za budowę architektury nowo budowanych gier, dobór technologii oraz “coaching” mniej doświadczonych programistów.

Twoje zadania:
Implementacja …
- krytycznych funkcjonalności gier w JS (engine animacji, engine logiki gry, middleware komunikacji Ajax’owej)
- core’owych funkcjonalności w grze (animacja, przesuwanie postaci, itp.)
- komunikacji aplikacji JavaScriptowej z serwerem (AJAX, webservices REST’owe, JSON)
- optymalizacja (performance-tuning) krytycznych fragmentów kodu własnej biblioteki do budowy gier w JS

Kwalifikacje, których oczekujemy:
- Wieloletnia praktyka w programowaniu w JavaScript (w tym: programowanie zorientowane obiektowo pod JS), przynajmniej 3 większe zrealizowane projekty w JS
- Minimum 5-letnie doświadczenie developerskie, w tym 2 lata w produkcji gier (dowolne platformy)
- Doskonała znajomość przynajmniej jednego języka zorientowanego obiektowo poza JS (C++, C#, Java, Python, Ruby, itp.)
- Doświadczenie w zaawansowanej manipulacji DOM’em z poziomu JS
- Komunikacja klient / serwer (AJAX, zagadnienia zw. z asynchronicznoscia, JSON, XML, itp.)
- Doskonała znajomość jednego z frameworków: jQuery, MooTools lub ExtJS
- Doskonała znajomość narzędzi: JS Lint, JS Test Driver, TestSwarm
- Produkcja wieloplaformowego, cross-przegladarkowego CSS i HTML
- Bardzo dobra znajomość jezyka angielskiego

Oferujemy
- Kontrakt freelancerski: minimum 6-miesięczny z opcją przedłużenia
- Wynagrodzenie:
Wariant 1: 22.000 PLN / mc (stawka dzienna: 1.100 PLN brutto) + zakwaterowanie w komfortowym apartamencie (wartość: 1.000 € / mc)
Wariant 2: 26.000 PLN / mc (stawka dzienna: 1.300 PLN brutto), organizacja mieszkania we własnym zakresie

Poleć znajomemu
Opublikowana 2010-10-19
Wyświetlona: 4363 razy