PHP Tech Lead / Symfony2 / Angular JS

praca it: etat dla Recruit.pl / Cała Polska

Tagi: PHP

Jeden z największych regionalnych serwisów online (Middle East) poszukuje osób na stanowiska Technical Leader. Praca fixed hours – 7.00 – 16.00 (firma wynajmuje biuro coworkingowe w wybranych lokalizacjach). Firma poszukuje liderów z specjalizacją Front End.

Obowiązki
Zarządzanie cyklem rozwoju oprogramowania, włącznie z analizą techniczną, planowaniem architektury, software development, QA, release staging, release produkcyjnym i utrzymaniem.
Zarządzanie rozwojem portalu bazującym na Symfony 2, Angular JS, Bootstrap, Sass, MySQL, Sphinx, Gearman, LXC/OpenVZ containers and Ansible.
Dostarczanie wsparcia zarówno organizacyjnego, jak i technicznego członkom zespołu deweloperskiego, motywowanie, coaching, zarządzanie workflow, monitorowanie postępów, utrzymywanie standardów jakościowych, włącznie z udziałem osobistym w rozwiązywaniu problemów krytycznych.
Projektowanie architektury i przeprowadzanie code reviews.
Współpraca z managerami, osobami zarządzającymi produktem (portalem), zespołem sprzedaży, końcowymi użytkownikami i partnerami technologicznymi.
Wykonywanie rekomendacji w zakresie wyboru technologii, infrastruktury w odniesieniu do potrzeb biznesu, bazując na pogłębionej analizie dostępnych opcji.
Zaangażowanie w zarządzanie, selekcję i wybór partnerów technologicznych i usługodawców IT, w szczególności dostawców usług hostingowych, infrastruktury i hardware, CDN, dostawców oprogramowania (mobile apps), integratorów.
Zaangażowanie w selekcję i wybór nowo rekrutowanych członków zespołu, przeprowadzenie ocen wydajności zespołu deweloperskiego oraz indywidualnej oceny pracy programistów.
KPI – przewidywalna i zgodna z harmonogramem praca zespołu deweloperskiego, wypełnianie celów i potrzeb zarządzających produktem (portalem), dbanie o morale i rozwój podległego zespołu, utrzymywanie wysokiego site uptime, site performance.

Wymagania
Doświadczenie (przynajmniej 3 letnie) w zarządzaniu projektem software high traffic front-to-back z użyciem metodyki Agile/Scrum.
Zaawansowana wiedza i praktyka w zakresie stosowanych przez portal technologii (Symfony 2, Angular JS, Bootstrap, Sass, MySQL, Sphinx, Gearman, LXC/OpenVZ containers and Ansible).
Minimum 5 lat doświadczenia w programowaniu, preferowane 10 lat (lub więcej).
Tworzenie spójnej i jakościowej wizji technologicznego rozwoju portalu, która spełniać będzie wymagania biznesu oraz inżynierii (programowania) przy zapewnianiu kompetencji w zakresie pokonywania i rozwiązywania bieżących problemów technicznych pojawiających się w czasie projektowania i wdrażania.
Potwierdzone zdolności liderskie oraz umiejętność kooperacji z managerami i product owners portalu w zakresie całości biznesu.
Wysokie zaangażowanie w tworzenie i rozwijanie międzynarodowego zespołu deweloperskiego z uwzględnieniem różnic kulturowych i poszanowaniu innych kultur.
Głębokie zainteresowanie nowoczesnymi technologiami IT połączone z umiejętnością racjonalnego ich wdrażania w praktyce.
Wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne.
Biegłej znajomości języka angielskiego.

Firma oferuje
Praca w formie długoterminowego kontraktu (12 miesięcy) z opcją przejścia na zatrudnienie stałe lub pełny kontrakt bezpośrednio u Klienta.
Wynagrodzenie 20.000 – 28.000 zł B2BJak składać oferty pracy

Ta oferta pracy została opublikowana ponad 60 dni temu...

« powrót na stronę główną
Jeżeli ta oferta pracy nie jest zgodna z regulaminem, powiadom nas!   
Poleć znajomemu
Opublikowana 2017-05-30
Wyświetlona: 2346 razy