QA Engineer - Wrocław

praca it: etat dla BLStream Group / Wrocław

Tagi: Java PHP testy jakość

BLStream jest międzynarodowej klasy dostawcą rozwiązań mobilnych i integratorem systemów. Firma działa jako długoterminowy i strategiczny partner dla swoich klientów – producentów telefonów komórkowych, operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw, producentów oprogramowania oraz dostawców usług – oferując nowatorskie produkty i rozwiązania. Naszymi klientami są duże i średnie firmy w Europie, Stanach Zjednoczonych, Afryce i Azji.
W chwili obecnej poszukujemy osoby zainteresowanej pracą na stanowisku:

QA Engineer

Praca na stanowisku QA Engineer daje możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia dzięki uczestnictwu w różnych innowacyjnych projektach realizowanych dla naszych międzynarodowych klientów.

Zakres obowiązków:
• Przeprowadzanie testów
• Projektowanie scenariuszy testowych
• Raportowanie wyników

Wymagania:
• Doświadczenie na stanowisku testera aplikacji
• Umiejętność projektowania i przeprowadzania testów typu whitebox w aplikacjach Java, PHP
• Umiejętność tworzenia scenariuszy testowych do testów funkcjonalnych oraz integracyjnych
• Umiejętność automatyzacji testów zarówno typu whitebox jak i blackbox
• Szeroka wiedza z zakresu automatyzacji testów (umiejętność tworzenia procesu testów automatycznych, oraz znajomość narzędzi do ich zestawienia)
• Znajomość zagadnień związanych z testami wydajnościowymi oraz narzędzi do ich stosowania

Dodatkowymi atutami będzie:
• Znajomość tematyki i doświadczenie z Continous Integration
• Umiejętność konfiguracji oraz pracy z serwerem CI Hudson
• Umiejętność tworzenia testów za pomocą Pythona
• Znajomość podstaw programowania, czytania kodu w różnych językach
• Znajomość SQL, na poziomie umożliwiającym sprawne przeszukiwanie baz danych
• Znajomość narzędzi do obsługi zgłaszania błędów, np. Jira

Umiejętności oraz cechy osobiste:
• Umiejętność i chęć wynajdywania błędów oraz dokładnego testowania
• Umiejętność pracy w zespole oraz dotrzymywanie terminów
• Doskonałe umiejętności dotyczące rozwiązywania problemów oraz komunikacji
• Szybkie przyswajanie nowych technologii
• Pełne pasji podejście do technologii
• Zrozumienie i dbałość o klienta
• Innowacyjny sposób myślenia
• Dbałość o szczegóły
• Nieszablonowe myślenie
• Odpowiedzialność za jakość

Co oferuje BLStream:
• Dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii bezprzewodowych
• Udział w ciekawych oraz wymagających międzynarodowych projektach wykonywanych dla wiodących firm z branży
• Możliwość zdobycia unikatowego doświadczenia zawodowego
• Rozwój osobisty oraz możliwości rozwoju zawodowego
• Profesjonalne certyfikaty IT

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-04-13
Wyświetlona: 4865 razy