Administrator systemu Linux

praca it: etat dla Clearcode / Wrocław

Tagi: administracja linux debian ec2 bash

Clearcode poszukuje Kandydatów na stanowisko:

Administrator systemów Linux / Unix.

Zakres obowiązków:

  • Administracja serwerami Linux / Unix oraz zainstalowanymi na nich aplikacjami.
  • Utrzymanie i rozwój środowisk developerskich i produkcyjnych.
  • Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi.
  • Administracja serwerami klientów.
  • Reakcja na zgłoszenia.

Wymagania:

  • Zaawansowana znajomość na poziomie administratora dowolnego systemu z rodziny Linux (Debian, CentOS, RedHat, Gentoo).
  • Znajomość konfiguracji i optymalizacji Apache/nginx i baz danych MySQL, postgreSQL.
  • Umiejętność tworzenia skryptów (bash + narzędzia konsolowe).
  • Dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziana:

  • Znajomość zagadnień związanych z Amazon EC2.
  • Znajomość zagadnień zagadnień związanych ze skalowaniem i przeprowadzaniem testów obciążeniowych aplikacji.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-06-05
Wyświetlona: 6127 razy