Staż: Asystent Administratora

praca it: etat dla Polcode / Warszawa

Tagi: linux admin administracja staż IT

Celem stażu jest przygotowanie do samodzielnej pracy w charakterze Młodszego Administratora w firmie Polcode.

Zakres obowiązków:

Główne zadania w okresie stażu to opieka nad siecią i komputerami pracowników oraz wsparcie administratora w zakresie codziennych obowiązków, takich jak pierwsza linia wsparcia.

Poszukujemy osoby, która po kilku miesiącach stażu będzie w stanie przejąć od naszego administratora odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury IT
Osoba na tym stanowisku będzie docelowo odpowiedzialna za instalację oprogramowania na komputerach pracowników, zarządzanie kontami użytkowników (SSH, SVN, MySQL,Jabber, etc.), tworzenie subdomen (apache, lighttpd, nginx, etc.), zabezpieczenie serwerów jak i sieci wewnętrznej przed niepożądanym dostępem (iptables, openvpn, etc.).

Szukamy osoby, która spełnia większość stawianych przez nas wymagań, jeżeli nie spełniasz któreś z nich, a czujesz się na siłach i uważasz, że masz odpowiednią wiedzę – nie bój się aplikować.

Wymagania:

student lub absolwent informatyki lub telekomunikacji
bardzo dobra znajomość jednej z dystrybucji Linux (Debian, Slackware, Fedora, RHEL, CentOS)
podstawowa znajomość PHP lub doświadczenie przy współpracy z programistami PHP nad optymalizacją i konfiguracją serwerów www
znajomość języka angielskiego

Mile widziane:

praktyka, bądź staż na podobnym stanowisku
ukończenie kursu CCNA
wiedza na temat konfiguracji serwerów WWW, DNS (zakładanie vhostów, subdomen, etc.)
wiedza z zakresu replikacji baz danych oraz zarządzania serwisami internetowymi
doświadczenie z Memcache, Varnish, Squid lub innymi rozwiązaniami cache’ującymi
wiedza z zakresu instalacji, konfiguracji i optymalizacji Apache / lighttpd / nginx / PHP / MySQL lub PostgreSQL / SVN
umiejętność pisania w językach skryptowych bash, perl

administracja lokalnymi serwerami linuksowymi i łączami do internetu
administracja zdalnymi serwerami WWW, DNS, MySQL lub PostgreSQL
projektowanie infrastruktury serwerów oraz instalacja dystrybucji Linux na nowych serwerach, konfiguracja serwerów WWW, DNS, MySQL lub PostgreSQL
administracja SVN i/lub GIT
monitorowanie działających serwerów pod kątem optymalizacji wydajności
umiejętność posługiwania się jednym z takich narzędzi jak Nagios, Munin, MRTG, Cacti, RRDTool
opieka nad powierzonymi serwerami www o dużym natężeniu ruchu (zapewnienie ciągłości działania, analiza zasobów, diagnozowanie problemów wydajnościowych)

Oferujemy:

możliwość szybkiego nabycia praktycznych umiejetnosci
interesującą pracę w środowisku profesjonalistów
początkowo niepełny wymiar godzin pracy
zawsze terminowe wypłaty wynagrodzenia

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-07-22
Wyświetlona: 5741 razy