Inżynier ds. systemów produkcyjnych

praca it: etat dla CPL Jobs Sp. z o.o. / Wrocław

Tagi: Oracle Visual Basic C# MySQL Zebra

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej poszukujemy osoby do pracy w okolicach Wrocławia.

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe techniczne, informatyczne lub pokrewne,
• Mile widziane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
• Znajomość Visual Basic,
• Znajomość baz danych Oracle (PLSQL),
• Znajomość Zebra Printer Programming (ZPL),
• Obsługa portów szeregowych (RS 232C),
• Mile widziana znajomość programowania w C# oraz PHP,
• Mile widziana znajomość baz danych MySQL,
• Dyspozycyjność w zakresie czasu pracy,
• Analityczne myślenie, punktualność i systematyczność,
• Dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku,

Zakres obowiązków:
Osoba będzie odpowiedzialna za poprawne działanie oraz rozwój systemu MES.
System ten składa się z szeregu aplikacji produkcyjnych, tworzących spójny system, stanowiących źródło informacji dla systemu ERP.
Poszczególne aplikacje, mają za zadanie m.in.:
• wykorzystanie skanerów ręcznych lub microscanerów (porty szeregowe). W celu zabezpieczenia procesów, statusy skanerów, jak i np. połączeń z bazami danych, są monitorowane.
• wykorzystanie połączenia z lokalną bazą danych Access (pliki .mdb) oraz połączenia z systemem produkcyjnym, opartym na Oracle 9i.
• zachowanie integralność danych między danymi zebranymi podczas lokalnego procesu, a tymi znajdującymi się w innych systemach MES i ERP (dlatego stosowane są m.in. bazy lokalne oraz procesy, które wysyłają dane do docelowego serwera).
• wydrukowanie naklejek na produkty firmy. W większości przypadków wykorzystuje się do tego drukarki typu Zebra. Wymaga to od inżyniera, aby potrafił komunikować się z drukarkami za pomocą języka ZPL.

Aplikacje tworzące system, zostały napisane w języku Visual Basic, w Visual Studio 6. W najbliższej przyszłości planowana jest migracja do języka C#.
• Zarządzanie bazą danych Oracle,

Nasz klient/Firma oferuje:
• Atrakcyjne wynagrodzenie,
• Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,
• Pakiet świadczeń socjalnych (bony świąteczne, karty Multi Sport),
• Prywatna opieka medyczna.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-08-09
Wyświetlona: 5800 razy