Administrator serwerów www.

praca it: etat dla Polcode / Warszawa

Tagi: administrator php linux

Główny projekt:
Przygotowanie redundantnego serwera opartego o środowisko Linux z wykorzystaniem mechanizmów high availability:
wirtualizacja Xen na dwóch serwerach Dell PowerEdge III z heartbeat/IP failover
replikacja systemów plików LVM poprzez DRBD na połączeniu Infiniband 20Gbps
dedykowana macierz RAID z dyskami SSD zoptymalizowana dla serwerów Xen

Dodatkowe zadania:
administracja lokalnymi serwerami opartymi o środowisko Linux i łączami do Internetu
opieka i konfiguracja serwerów WWW o dużym natężeniu ruchu: zapewnienie ciągłości działania, analiza zasobów, diagnozowanie problemów wydajnościowych
zapewnienie bezpieczeństwa serwerów i sieci wewnętrznej

Oferujemy:
możliwość wdrażania własnych rozwiązań
pracę w biurze w centrum Warszawy
elastyczne godziny pracy, włącznie z możliwością częściowej pracy zdalnej
dowolna forma zatrudnienia
wynagrodzenie w przedziale 7 000 – 10 000 zł brutto, dla osoby która posiada wszystkie oczekiwane umiejętności

Oczekiwania:
5 lat praktycznego doświadczenia w podobnych obszarach
bardzo dobra znajomość systemu opartego o środowisko Linux
wiedza z zakresu replikacji baz danych oraz zarządzania serwisami internetowymi
doświadczenie z Memcached, Varnish lub innymi rozwiązaniami cache’ującymi
wiedza z zakresu instalacji, konfiguracji i optymalizacji Bind / Power DNS / Apache / lighttpd / nginX / MySQL / PostgreSQL
mile widziane: doświadczenie przy współpracy z programistami nad optymalizacją aplikacji webowych
dobra znajomość języka angielskiego (zagraniczni klienci)

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-11-21
Wyświetlona: 5564 razy