Security Software Engineer

praca it: etat dla Vector Synergy Ltd. / Poznań

Tagi: C++ python java GIT AGILE Scrum KVM engineer security

Firma Vector Synergy, w związku z dynamicznym rozwojem projektów międzynarodowych z obszaru bezpieczeństwa cybernetycznego, między innymi nowej innowacyjnej platformy CDeX, poszukuje osoby na stanowisko: Security Software Engineer

Jeśli masz praktyczne doświadczenie w programowaniu i chcesz rozwijać się w tematyce bezpieczeństwa, jeśli potrafisz wymienić najpoważniejsze zagrożenie czyhające w Internecie, jeśli różnica między wirusem komputerowym a robakiem jest dla Ciebie oczywista i chcesz współtworzyć przełomowe rozwiązanie z dziedziny bezpieczeństwa IT – to ta oferta jest dla Ciebie!

Wymagania:
• Praktyczne, minimum dwuletnie doświadczenie w programowaniu w dowolnym, wysokopoziomowym języku programowania
• Silna teoretyczna (mile widziana praktyczna) znajomość zagadnień związanych z sieciami komputerowymi i stosem TCP/IP
• Znajomość zagadnień Continuous Integration i Continuous Delivery
• Znajomość Agile/Scrum
• Znajomość GITa
• Praktyczne doświadczenie w użytkowaniu dowolnego rozwiązania wirtualizacyjnego (mile widziane KVM)
• Doświadczenie w użytkowaniu systemów z rodziny Linux/Unix/pokrewne
• Teoretyczna wiedza z obszaru bezpieczeństwa (w tym OWASP)

Zakres obowiązków:
• Nadzór nad rozwojem unikalnej platformy związanej z szeroko rozumianą tematyką bezpieczeństwa
• Nadzór nad postępem prac zespołu programistów (regularne odbiory oraz przygotowywanie specyfikacji kolejnych funkcjonalności)
• Koordynowanie prac związanych z przygotowywaniem systemów wchodzących w skład platformy
• Koordynowanie prac nad scenariuszami ataków na testowe systemy
• Nadzór nad procesem testowania platformy
• Tworzenie niewielkich programów – implantów operujących na systemach wchodzących w skład platformy

Mile widziane:
• Praktyczne doświadczenie w administrowaniu systemami z rodziny Linux/Unix/pokrewne
• Praktyczne doświadczenie w programowaniu aplikacji webowych
• Praktyczna znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem (zwłaszcza z testami bezpieczeństwa)
• Certyfikaty poświadczające kompetencje związane z programowaniem/sieciami komputerowymi/bezpieczeństwem/administracją systemami operacyjnymi

Co oferujemy • Udział w innowacyjnym projekcie CDeX – Cyber Defence eXercises Platform • Udział w projektach międzynarodowych • Dofinansowanie do certyfikatów i konferencji • Możliwość wyjazdów zagranicznych • Możliwość awansu • Pakiet szkoleń międzynarodowych

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-12-28
Wyświetlona: 4129 razy