DevOps Engineer – AWS

praca it: etat dla CKSource / Poznań

Tagi: AWS amazon web services cloud

Poszukujemy osoby, która posiada umiejętności i doświadczenie potrzebne do zarządzania infrastrukturą w AWS (monitoring, skalowanie, automatyzacja backupów, procedury odtwarzanie awaryjnego etc).

O nas
Specjalizujemy się w wytwarzaniu własnego oprogramowania w JavaScript i Node.js. Działamy od ponad 10 lat. Kładziemy duży nacisk na jakość tworzonych rozwiązań, dzięki temu naszymi klientami są takie firmy jak Microsoft czy IBM. Cały zespół liczy 40 osób – większość to developerzy, połowa osób pracuje zdalnie.

Tak więc jesteśmy niewielką firmą z Polski, która tworzy wyspecjalizowane produkty wykorzystywane przez duże firmy na całym świecie.

O Pracy u nas

  • Daleko nam do korporacji, szanujemy siebie nawzajem i umiemy współpracować ze sobą
  • Cenimy profesjonalizm, wiedzę i zaangażowanie
  • Wiemy jak ważne jest doświadczenie, chętnie zatrudnimy osobę która chciałaby się zadomowić u nas na jak najdłużej

Zadania

  • Zarządzanie i opieka nad infrastrukturą do usług SaaS, które właśnie wprowadzamy na rynek
  • Liczymy na to, że z czasem wdrożone przez Ciebie “self-healing techniques”, “fault-tolerant services”, “disaster recovery” i “fail-over strategies” powinny zredukować do minimum sytuacje, gdy potrzebna będzie “ręczna” interwencja poza standardowymi godzinami pracy
  • Oprócz samego uptime absolutnie konieczne jest dla nas maksymalne bezpieczeństwo infrastruktury
  • Na co dzień będziesz współpracował m.in. z architektem i sysadminem. Z naszej strony jesteśmy bardzo otwarci na sugestie i wskazówki, wymianę doświadczeń i współpracę, pozwala to wszystkim uczyć się czegoś nowego

Wymagania

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Paranoiczne (lub zbliżone) podejście do tematyki bezpieczeństwa, poparte solidną wiedzą praktyczną
  • Wystarczające umiejętności i jednocześnie gotowość, żeby wykonywać zdefiniowane powyżej zadania samodzielnie i przejąć za nie odpowiedzialność

Poglądowa lista technologii Amazona, z którymi na tę chwilę będziesz mieć do czynienia:

  • CloudFront, S3, SQS, RDS, DynamoDB, ElastiCache, Redis
  • EC2, ECS, ELB, ALB, WAF
  • CloudWatch, Auto Scaling
  • IAM, VPC, VPN, Route53
  • Aktualnie orkiestracja odbywa się przy pomocy Terraform, service discovery przy pomocy Consula. Dodatkowo przydatna będzie znajomość Dockera i doświadczenie w pracy z aplikacjami zbudowanymi z mikroserwisów komunikujących się po web socketach i systemach kolejek (ZeroMQ, RabbitMQ)

Więcej o zadaniach
Oczekujemy, żeby zatrudniona osoba była w stanie podołać m.in. takim zadaniom jak:

  • Zdefiniowanie i wdrożenie monitoringu, metryk i systemów logowania
  • Zapewnienie efektywnej skalowalności, wysokiej niezawodności i dostępności
  • Opracowanie strategii backupów i odtwarzania awaryjnego
  • Automatyzacja procesów, transparentne zarządzanie infrastrukturą (IaC)
  • Implementacja continuous delivery

Co oferujemy

  • Zgrany zespół złożony z osób, które poza pracą są też fajnymi ludźmi na co dzień
  • Rozsądne warunki pracy – zaczynamy pracę w przedziale 7:30-10:30, gdy potrzebujesz gdzieś wyskoczyć, wystarczy poinformować innych na Slacku
  • W przypadku osób spoza Poznania jest możliwość pracy zdalnej (pod warunkiem gotowości pojawiania się na miejscu na 2 dni co dwa tygodnie)
  • Umowa o pracę (8.500 – 11.000 brutto) lub B2B (10.000 – 13.000 netto; w jej ramach 26 dni wolnych w roku), do negocjacji
  • Pakiet medyczny w Centrum Medycznym Enel Med lub Medicover
  • Kartę Multisport

Lokalizacja biura: Poznań, ul. Młyńska 12

Poleć znajomemu
Opublikowana 2017-08-09
Wyświetlona: 5116 razy